O mne
Práce
Šepkár
Novinky
Kontakt
Šepkár
Kliknite pre zväčšenie
Šepkár

Satirický román Šepkár sa odohráva v nemenovanej postkomunistickej krajine v strede Európy, ktorá ešte len začína spoznávať výdobytky kapitalizmu. Sladký život politických špičiek, nič nehovoriace parlamentné prejavy, summity na najvyššej úrovni, ktoré sú vlastne luxusnými večierkami, všadeprítomné médiá, komunistickí pohrobkovia a nezmyselnosť správania ľudí, od ktorých závisí život krajiny – týmto takmer neskutočným divadlom prechádza šepkár Krištof. Hrou osudu sa dostáva do služieb politika Bergera a vďaka jeho schopnosti „našepkávať“ sa divadelné texty na pôde parlamentu stávajú hlbokými posolstvami; Krištofova matka zatiaľ nakupuje v Komu-shope – jedinom a prísne utajenom obchode, kde sa ešte dajú zohnať staré dobré socialistické výrobky. V tomto príbehu plnom čierneho a absurdného humoru spoznáte aj mnoho ďalších postáv a postavičiek. Autorkou ilustrácií je Katka Slaninková.

O knihe napísali:
SME recenzia

Zlatý fond SME

Kúpiť tu


Ďalšie obrázky:

Späť
Román TELÁ o telesnosti a jej rozličných podobách vyšiel 15. apríla 2016 vo vydavateľstve Artforum.

Film podľa príbehu novely EMA A SMRTIHLAV je v štádiu literárnej prípravy.
 

Román DOM HLUCHÉHO vyšiel v renomovanom britskom vydavateľstve PARTHIAN BOOKS v preklade Julie Sherwood. Poľské vydanie z vydavateľstva KLIMATY vyšlo na jeseň 2015. Kniha bola publikovaná arabsky (marec 2016), česky (júl 2016) a amharsky (august 2016), pripravuje sa vydanie v holandčine, nemčine, bulharčine a maďarčine.

Film VIDITEĽNÝ SVET je k dispozícii na DVD, s kinotrailerom a bonusmi.
www.facebook.com/viditelny svet

Krátkometrážny film JEDINÁ ZNÁMA FOTOGRAFIA BOHA s Milanom Lasicom a Emíliou Vášáryovou, ktorý je súčasťou poviedkového filmu Slovensko 2.0, mal premiéru 10. apríla 2014. Celý projekt si môžete pozrieť na internete a na DVD s bonusmi.
PeterKristufek.Com © 2008 • Privacy PolicyTerms Of Use • Created by VACOsk