O mne
Práce
Šepkár
Novinky
Kontakt
Rota pomalého nasadenia
Kliknite pre zväčšenie
Rota pomalého nasadenia

Peter Krištúfek & Dado Nagy: Rota pomalého nasadenia

"Rota pomalého nasadenia" je paródiou na slávne detektívne seriály. Jej poznávacím znakom je pomalé tempo dialógov a rýchla swingová hudba Jerryho Goldsteina. Ústrednými postavami sú traja amatérski detektívi. Tučný, ktorý zožerie všetko, čo vidí, často aj zaistené dôkazy. Slepý - rafinovaný a podozrievavý. Mozog celej trojice. Posledným pátračom je Zdochliak - hypochonder, ktorý väčšinu času trávi preventívne s napichnutou infúziou na invalidnom vozíku. S maniakálnou vášňou organizuje vlastné pohreby. Vďaka týmto handicapom sa na napínavých dobrodružstvách svojich kolegov takmer nezúčastňuje.
Šesťdielne filmové spracovanie "Roty pomalého nasadenia" od režiséra Ronyho Escherwooda sa medzičasom stalo na celom svete (najmä v Japonsku) kultovou záležitosťou. Vo vydavateľstve Bloomberg press vyšli v roku 2004 kompletné scenáre RPN. Po ich veľkom úspechu sa autori rozhodli vyhovieť prosbám viacerých európskych fanklubov a zostaviť aj bonusový výber vystrihnutých a nikdy nepoužitých scén.

Ďalšie obrázky:
Média:

Späť
Román TELÁ o telesnosti a jej rozličných podobách vyšiel 15. apríla 2016 vo vydavateľstve Artforum.

Film podľa príbehu novely EMA A SMRTIHLAV je v štádiu literárnej prípravy.
 

Román DOM HLUCHÉHO vyšiel v renomovanom britskom vydavateľstve PARTHIAN BOOKS v preklade Julie Sherwood. Poľské vydanie z vydavateľstva KLIMATY vyšlo na jeseň 2015. Kniha bola publikovaná arabsky (marec 2016), česky (júl 2016) a amharsky (august 2016), pripravuje sa vydanie v holandčine, nemčine, bulharčine a maďarčine.

Film VIDITEĽNÝ SVET je k dispozícii na DVD, s kinotrailerom a bonusmi.
www.facebook.com/viditelny svet

Krátkometrážny film JEDINÁ ZNÁMA FOTOGRAFIA BOHA s Milanom Lasicom a Emíliou Vášáryovou, ktorý je súčasťou poviedkového filmu Slovensko 2.0, mal premiéru 10. apríla 2014. Celý projekt si môžete pozrieť na internete a na DVD s bonusmi.
PeterKristufek.Com © 2008 • Privacy PolicyTerms Of Use • Created by VACOsk