O mne
Práce
Šepkár
Novinky
Kontakt
Momentky (celovečerný dokumentárny film o Dežovi Ursinym)
Kliknite pre zväčšenie
Momentky (celovečerný dokumentárny film o Dežovi Ursinym)

Celovečerný dokumentárny film "Momentky" mapuje život a tvorbu slovenskej hudobnej legendy Deža Ursinyho. Je to zatiaľ jediný projekt tohto druhu. Nakrúcanie prebiehalo v marci, apríli, máji a júni 2008 na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku. V dokumente účinkuje dvadsaťosem respondentov - Ivan Štrpka, Jakub Ursiny, Zdenka Krejčová, Andrej Šeban, Marián Varga, Oskar Rózsa, Radek Pastrňák, Jiří Černý, Pavel Daněk a ďalší. Zostrih a mix filmu, na ktorom spolupracoval Dežov dvorný zvukár Juraj Solan (albumy Zelená, Do tla, Ten istý tanec a Príbeh) sa uskutočnili v septembri, októbri a novembri 2008. Slávnostná premiéra tohto dokumentu sa konala na festivale Bratislava
3. decembra 2008.

Pozri článok v SME

Ďalšie obrázky:

Späť
Román TELÁ o telesnosti a jej rozličných podobách vyšiel 15. apríla 2016 vo vydavateľstve Artforum.

Film podľa príbehu novely EMA A SMRTIHLAV je v štádiu literárnej prípravy.
 

Román DOM HLUCHÉHO vyšiel v renomovanom britskom vydavateľstve PARTHIAN BOOKS v preklade Julie Sherwood. Poľské vydanie z vydavateľstva KLIMATY vyšlo na jeseň 2015. Kniha bola publikovaná arabsky (marec 2016), česky (júl 2016) a amharsky (august 2016), pripravuje sa vydanie v holandčine, nemčine, bulharčine a maďarčine.

Film VIDITEĽNÝ SVET je k dispozícii na DVD, s kinotrailerom a bonusmi.
www.facebook.com/viditelny svet

Krátkometrážny film JEDINÁ ZNÁMA FOTOGRAFIA BOHA s Milanom Lasicom a Emíliou Vášáryovou, ktorý je súčasťou poviedkového filmu Slovensko 2.0, mal premiéru 10. apríla 2014. Celý projekt si môžete pozrieť na internete a na DVD s bonusmi.
PeterKristufek.Com © 2008 • Privacy PolicyTerms Of Use • Created by VACOsk